Юноша на Черно море блесна в мач на своя чужд отбор. Българският

...

Мартин Минчев с гол и асистенция при победа на Спарта

Юноша на Черно море блесна в мач на своя непознат тим.

Българският нападател Мартин Минчев вкара гол и направи асистенция, въпреки че игра единствено десетина минути при домакинската победа на Спарта Прага с 3:1 над Пардубице в мач от 25-ия кръг на чешкото футболно състезание.

Юношата на Черно море се появи в игра в 82-рата минута на мястото на Томаш Чванкара и единствено три минути по-късно вкара на празна врата за 2:0. В 89-ата минута Минчев напред по лявото крило и стреля към вратата на Пардубице, като безусловно от голлинията Лукаш Хараслин довкара топката за 3:0.

Първият гол за Спарта в мача бе дело на Ладислав Крейчи след час игра, а Пардубице стигна до почетно попадение в добавеното време на дуела посредством 37-годишния деец Павел Черни, написа gong.bg.

С успеха Спарта 54 точки, с които заема трето място в класирането, като изостава с 6 от градския противник Славия Прага и с 9 от водача Виктория Пилзен. Пардубице е на 15-о място с 20 точки.
Източник: petel.bg